• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Acı biberle hızlı saç uzatmak

Acı biberle hızlı saç uzatmak

Acı biberin günümüzde sağlığımız açısından ne kadar önemli bir bitki olduğunu herhalde bilmeyenimiz yoktur diye düşünüyorum. Hızlı saç uzatmak açısından da geleneksel kullanımlarından birisi olarak bilinen Acı biberle hızlı saç uzatmak için bilimsel bir kanıtım olmaması insanı şaşırtmış olsa da gerçek şudur ki hızlı saç uzatmak için oldukça etkili bir formüldür.

Acı Biberle Hızlı Saç Uzatmak

Bu yöntem 1800’lü tarihlere dayanan ve Samual Thompson tarafından kullanılan saç uzatmak için ve dökülmesini engellemek adına yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlamıştır. Hatta bununla sınırlı kalmayıp saç dökülmelerini engelleyen en faydalı yöntem olarak sıralamanın başında yer almaktadır.

Acı Biber Saça Nasıl Uygulanması Gerekiyor?

Acı biberin saç bakımı için verilmiş olan kolay reçete de, toz acı biberini krem kıvamına gelinceye kadar zeytinyağı aracılığı ile karıştırmak ve saç derisine masaj yaparak uygulamaktan geçmektedir. Karışımın saçlarınız üzerinde yaklaşık yarım saat bekletme sonrasında bol suyla yıkayabilirsiniz.

Acı Biberin Saça Faydaları

Acı biberin, saç bakımı üzerinde içerisinde bulundurmuş olduğu kapsaisin maddesi aracılığı ile saç kök hücrelerini uyarması, saçların uzamasını teşvik etmektedir. Bunun yanı sıra içerisinde bulundurduğu diğer bir kimyevi madde olan quercetin aracılığı ile saç köklerine gelmiş olan kan miktarını arttırmaya yaraması, dolaşımı etkilemesiyle saçların daha hızlı uzamasını sağladığı sıklıkla söylenmektedir.

 

Dikkat Edilmesi Gereken Önlemler

Bildiğiniz gibi acı biber, gıda yoluyla tüketim sağlandığında metabolizmayı hızlandırmakta ve kan dolaşımının arttırmış olduğunu hepimiz biliyoruz. Aynı etki saç derisinde de kullanıldığı zaman gösterme imkânı vardır ve kan dolaşımının artmasıyla birlikte saç köklerinin güçlenmesini sağlamaktadır. Bu sayede saçlarınızın daha sağlıklı ve hızlı büyümesinde önemli ölçüde katkı sağlaması mümkündür. Hatta kimilerinin söylemlerine göre, saç dökülmesini yavaşlatıcı özelliklerinin bulunması ve dökülmüş olan bölgeler üzerinde de uyarıcı özelliği sayesinde tekrar saç çıkmasını sağladığı hakkında az da olsa bilginin olduğunu sizlere belirtmek istiyoruz.

Acı bibere karşı alerjisi olan kişiler için özellikle bu bölümü okumasını istiyoruz. Alerjisi olan kişiler üzerinde cildinizle ilgili alerji ve problemlerin ortaya çıkmasını sağlayabilir. Bu sebeple böyle bir sorunla karşılaşmamak adına saç derinizin küçük bir bölümü üzerinde deneme yapabilir ve sonuçlarına göre kullanıp kullanmamak kişinin tercihine bırakılmalıdır.

Önemli: Acı biberin zeytinyağı ile tam anlamıyla sıvı haline gelmesiyle birlikte yapılacak olan saç deriniz üzerinde ki masaj sonrası, çok iyi bir şekilde durulanması gerekmektedir. İyi durulanmayan saç derisi üzerinde kaşıntı, kızarıklık hatta tahrişe kadar sebep olabilmektedir. Bu tarz bitkisel ve doğal ürünlerin kullanılmadan önce doktorunuza danışmalı, kullanım sırasında oluşabilecek yan etkiler hakkında bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAM
  • YORUM