• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adaçayı ve Biberiye ile Saç Bakımı

Adaçayı ve Biberiye ile Saç Bakımı

Kalıtsal özelliklerin çoğu zaman kötü beslenmeyle, ağır saç bakımı & saç ürünleri veya saç şekillendirmeye yarayan cihazların uzun süreli kullanımıyla birlikte hormon dengesizliklerinin yanı sıra stres ve daha pek çok neden saçlarınızı dökebilir ve zayıflatabilir. Saçlarınız sürekli olarak dökülüyorsa bunu durdurmak oldukça zor bir dönemdir. Dökülmeye neden olan durumlar için sizlere Adaçayı ve biberiye ile saç bakımı maskelerini kullanarak, saçlarınızı daha da güçlendirebilirsiniz.

 

Biberiye ve Saç Dökülmesi

Rosmarinus officinalis adı verilen biberiye kozmetik sektörü üzerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Öngörülen kullanım alanları arasında yer alan böbrek rahatsızlığı, adet döneminde ortaya çıkan ağrıları hafifletmek ve çeşitli solunum hastalıkları bulunmaktadır. 1998 yılında Dermotoloji Arşivi dergisinde yayınlanmış olan araştırmaya göre, biberiye yağıyla sürekli olarak saç bakımı yapan kişilerin saçların dökülmesini yavaşlatmak için güvenli aynı zamanda etkili bir yöntem olduğu belirtilmişti. Biberiye yağlarının, saçın yamalar halinde dökülmüş olan saç hastalığını ( alopesi areta ) olumlu yönde etkileyerek dökülen bölgeler üzerinde tekrar saç oluşumlarını sağladığını ifade ediliyor. Yapılan araştırmalar sonucunda 68 denek hastanın 7 ay boyunca biberiye yağı ile saç derisine yapılan masajlar sonucunda %44’ünde başarı sağladığı ortaya çıkmıştır.

 

 

Adaçayı ve Biberiye ile Saç Bakımı

Adaçayı bitkisinin, saç dökülmelerine ve kepeğe karşı kullanılan şampuanların neredeyse  tamamının içeriğinde bulunduğunu biliyoruz. Adaçayının en önemli faydası içeriğinde barındırdığı B,A ve C vitaminleriyle birlikte potasyum ve kalsiyum kaynağı zenginliğinin olmasından gelmektedir. Bu vitaminler vücuda olumlu ölçüde etken sağladığı gibi saç derisinin de tahribata neden olabilecek dış etkenlere karşı korumada oldukça önem taşımaktadır. Saç derisini güçlendirerek daha dirençli olmasını sağlıyor. 1 veya 2 çay kaşığı adaçayı ile birlikte 1 kaşık zeytinyağının karışımını yaklaşık 15 / 20 dakika kadar saç derisine yapacağımız masajlar sayesinde saç köklerini uyarmasında önemli ölçüde etki sağlayarak hem saç derisini kuvvetlendirecek, hem de yeniden saçlarınızın canlanmasını sağlamış olacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç derisi hastalığı yaşayan ya da saç dökülmesi için reçeteli ilaç kullanmanız halinde adaçayı ya da biberiye yağıyla bakım yapmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAM
  • YORUM