• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bitkisel saç uzatma yöntemleri

Bitkisel saç uzatma yöntemleri

Kadınlar kendilerini bakımlı gördüklerinde ruh hallerine yansır, özgüvenli ve neşeli olurlar. Bakım bir kadının olmazsa olmazı niteliğindedir. Özellikle de saçlarının bakımı. Her kadının hayali değil midir güzel, uzun, canlı ve parlak saçlar? Kadınlar her konuda oldukları gibi saçları konusunda da bakımlarına dikkat ederler ve araştırırlar. Kendileri ve saçları için neyin iyi olduğunu az çok da olsa bilirler fakat ya bilmedikleri?

Bitkisel Saç uzatma yöntemleri

Günümüzde kullandığımız maşa, düzleştirici ve fön makineleri saç yapısını bozmaktadır. Ayrıca hava kirliliği, besin yetersizliği, stresli yaşam koşulları da saçlarımızın yıpranmasında etkili rol oynamaktadır. Süre gelen hayatımızın içerisinde unuttuğumuz yâda üşendiğimiz bir konu olsa gerek bakım konusu. Ayda bir gittiğimiz bakım salonlarına bir sürü para vermekteyiz. Fakat çoğu zaman ayda bir gidilen bakım salonları da işe yaramamaktadır. Neden? Yaşam koşulları, dengesiz düzensiz beslenme, spor yapmamak, sigara tüketimi ve kullandığımız ilaçlar yapılan bakımları çöpe atmaktadır. Kendi bakımınız için asıl yapmamız gereken bu tür olumsuz davranışlardan uzak durmaktır. Saçlarımızın hassaslaşmasından kırılmasından ve uzamamasından nasıl kurtulabiliriz? Saçlarınızı olumsuz durumlardan kurtaracak önerileri sizlerle paylaşacağım.

Bitkisel Saç Uzatma Yöntemleri ile ilgili vereceğim önerileri düzenli bir şekilde uygularsanız doğal yollardan hızlı bir şekilde uzun ve sağlıklı saçları elde edeceğinize hiç şüpheniz olmasın. Fakat bıkmadan usanmadan kendinize zaman ayırıp bunları yapacaksınız, ona göre!

Jojoba yağı, Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, badem yağı gibi yağları bakımınıza dâhil etmenizde yarar var. Üç damla lavanta yağı, üç damla biberiye yağı, jajoba yağı ve ikişer damla sedir ağacı yağı ile kekik yağını kısık ateşte ısıtıp, elde ettiğiniz bu yağı ılıştırarak saç derinize masaj yaparak yedirin. Bu yağlar saçlarınızı besleyecek be hızlı uzayıp parlak olmalarını sağlayacaktır. Bakımlı saçlarınızın olmasını isterseniz bu önerimizi mutlaka yapmalısınız.

Bitkisel Saç Uzatma Yöntemlerinde geçmiş yıllardan beri süre gelen saç uzatma ve saç bakımı önerilerinden bir tanesi de yumurta akıdır. Saç uzatamadıklarını iddia eden pek çok insanın denedikten sonra saçlarının uzadığını gördükleri bu sırrı da sizinle paylaşıyorum. Saçlarınıza yumurta akını kullanmak size normalden 10 kat daha sağlıklı saçlar elde ettirecektir. Yapmanız gereken sadece yumurta akını saçınıza uygulamak ve saçınızı streç filmle sarıp 1-2 saat bekletmek. Siz yumurta akını zeytinyağı ile karıştırıp saçınıza uygularsanız çok daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bitkisel Saç Uzatma Yöntemleri sayesinde saçlarınız sizin metabolizmanızdan oldukça fazla etkilenmektedir. Yapacağınız bir diğer işlem metabolizmanızı hızlandırmak olabilir. Metabolizmanızı arttırmak vücudunuzdaki zehirli toksinleri atmanıza dolayısıyla vücudunuzun haliyle de saçlarınızın canlanmasına sebep olacaktır. Günde 2 litre, 8 bardak su içmek yalnız vücudunuza iyi gelmekle kalmaz saçlarınızı daha güçlü kılar. Güçlü saçlar ise çabuk uzar. Düzenli olarak su içmek saçlarınızı içten dışa doğru nemlendirir ve nemli saçlar yumuşar. Yumuşayan saçlarınız kolay kolay kırılmaz ve kopmaz.

Bitkisel Saç Uzatma Yöntemleri arasında sizlere bir diğer önerimiz ise saçlarınızı düzenli olarak taramaktır. Sabah ve akşam günde iki kere taranılan saçlar başınızdaki kan akışını hızlandırır ve saç diplerinizi besler. Beslenen saç haliyle çabucak uzar. Saçlarınız ıslakken onları sık ve sentetik taraklar ile taramayın. Geniş ağızlı ve ahşap tarakları seçmek saçınız için çok daha faydalı olacaktır.

Bitkisel Saç Uzatma Yöntemleri arasında yer alan saçlarınızı kurutma yöntemi de saçınızın sağlığı ve uzaması yönünden oldukça önemlidir. Saçlarınızı fön makinesiyle kurutmak saçlarınızı güçsüzleştirir. Fön makinesi saçınızdaki suyu buharlaştıracağından saçınızın nemini yok eder. Güçsüzleşen saç çabuk kırılır ve kopar. Saçlarınızı bu tarz makineler yerine suyu iyi çeken havlular ile kurutmak çok daha sağlıklı bir yöntem olacaktır. Yalnız bu konuda dikkat edeceğiniz husus, saçlarınızı havlu ile kurularken sürtmeyiniz. Çünkü sürtünmeden dolayı saç telleriniz yıpranır. İlla ki fön makinesi kullanmamız gerekiyorsa da makinenizin soğuk kısmını açarak kurutmanız daha faydalı olacaktır.

Saçlarınızın çabuk ve doğal bir şekilde uzamasındaki belki de en önemli husus beslenmedir. Beslenmemize dikkat ederek saçlarımızın uzamasına olanak sağlayabiliriz. Protein, vitamin ve mineral yönünden zengin gıdalar tüketmeye çalışın ve bolca sebze, meyve, balık, yumurta tüketin.

Vücudumuzda eğer vitamin eksikliği varsa bu sorun da saçınızı kuru mat ve yıpranmış gösteriyor olabilir. Vitaminler saçlar için çok değerlidir ve saçların büyümesine neden olur. Vitaminleri içeren besinleri alarak vücudunuzun vitamin dengesini koruyabilirsiniz.

Soğan yalnızca yemekte kullanılır diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Soğanı haşlayın ve suyunu saçınıza uygulayın ve herkesin imrenerek bakacağı parlak bakımlı saçlara sahip olacağınızı unutmayın. Eğer bu yöntemi yaptıktan sonra saçınızın kötü kokacağını düşünüyorsanız hafta sonu uygulayabilirsiniz. Ayrıca haşlanmış patates suyu, bal ve yumurta sarısı ile yapacağınız maskede saçınızı kökten uca beslemekle kalmayıp saçınızı doğal olarak hızla uzamasına yardımcı olacaktır

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAM
  • YORUM