• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Doğal Dalgalı Saç Yapımı

Doğal Dalgalı Saç Yapımı

Doğal dalgalı saç modeli yapabilmek için 2 farklı seçeneğimiz vardır. Bunlardan birincisi saç maşası kullanmak, diğeri saç köpüğü sürme işleminden sonra ya da banyodan çıktıktan sonra saçlarınızda istediğiniz dalgaların büyüklüğüne göre örgüler yapabilmek. Saç maşası kullanılarak yapılmış olan doğal dalgalı saç modellerini sizlere pek fazla önermiyorum. Bunun sebebi, ısıyla çalışan saç maşası saçlarımızı yıpratacak olmasıdır. Köpük kullanmak hoşunuza gitmiyorsa, duş sonrası saçlarınızı örebilir, örülmüş olan yerleri de kurutma makinesi aracılığı ile kurutabilir veya doğal kurumaya bırakabilirsiniz.

Doğal Dalgalı Saç Yapımı

Duştan çıkma sonrasında fazla olan suları havlu aracılığı ile alabilirsiniz. Saçlarınız hafif nemliyken yapacağınız örgüler daha uzun süre kalıcı olacaktır. Duş sonrasında saçlarınıza sürdüğünüz bir nemlendirici varsa bu sırada yarım yemek kaşığı kadar kullanmak iyi olacaktır. Nemlendirici sürme sonrasında geniş dişli bir tarak vasıtasıyla saçlarınızı tarayınız. Artık saçlarınız doğal dalgalı modeli için yapacağınız örgülere hazır konuma gelmiş olacaktır. İri dalgalı saç modeli için büyük örgüler, daha sık dalgalar yaratabilmek için küçük örgüler yaparak saçlarınıza dalga modeli yapabilirsiniz.

Doğal Dalgalı Saç Modeli

Örgülerin bitmesiyle birlikte saç kurutma makinesi aracılığı ile kurutabilir ya da doğal olarak kendiliğinden kurumasını bekleyebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz örgülü saç modeli ile gece yatarsanız daha uzun süreli dalgalı saç modelini kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Doğal dalgalı saç yapımı hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Sormak istediğiniz soruları bizlere yorum olarak yazabilir ve cevaplar alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAM
  • YORUM