• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hızlı saç uzatma yolları

Hızlı saç uzatma yolları

Hızlı saç uzatma yolları ile ilgili makale başlığımızdan da anlaşılacağı gibi bu yazımız üzerinde sizlere hızlı saç uzatma teknikleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Vereceğimiz bilgiler sayesinde saçlarınız artık eskisine göre çok daha hızlı uzayacak ve sağlıklı yapısıyla da saçlarınız eskisine göre çok daha dayanıklı ve güçlü olmasını sağlayabileceksiniz.

Evet yanlış duymadınız. Kısa süre içerisinde Hızlı saç uzatma yolları aracılığı ile bu işlemi sağlayabilirsiniz. Çabuk saç uzatmak için sizler için araştırma yaparak en güvenli yöntemleri sizler için bir arada toplamaya çalıştık.

 

Hızlı saç uzatma yolları

  • Düzenli olarak saçlarınızı belli aralıklarla kestirmek saçlarınızın çabuk uzamasını sağlamamaktadır. Lakin 4-5cm birden kısalmasına engel olunması için gereken önlemlerden bir tanesidir. Yapılan bu işlem saçlarınızın sadece sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır.
  • Saçlarımızın Hızlı saç uzatma yolları adına, saç ürünlerine yüklenmek çok yanlıştır. Bu işlem saçta bulunan nemleri yok ederek belli zaman sonrasında uzamasını engellemektedir. Bu işlemlerin yapılması adına saçlarınıza özel bir bakım uygulamanız gerekmektedir. Peki bu işlemler nelerdir? Sizlere bu konu hakkında detaylı bilgiler verelim ki yanlış uygulamalardan kaçınalım.

Temiz Saç Derisi: Cadı fındığını neredeyse hepimiz biliyoruz. Bir ölçek cadı fındığı çiçeğini ağız gargarası ile karıştırınız. Tabi bu karışımı kullanmak için sprey şişesine ihtiyacımız olacaktır. Bu yüzden boş bir sprey şişesinin içerisine bu karışımı dökerek, saç derimize sıkma işlemini gerçekleştirin. Yaklaşık beş dakika kadar saç derimize masaj yapma işlemi sonrasında yıkamalı ve durulamanız yeterli olacaktır.

Güçlü ve Sağlıklı Tutamlar: Hızlı saç uzatma yolları için zeytinyağını günümüzde oldukça sık kullanmaktayız. Burada yapacağımız işlem oldukça basit. Bir bardak zeytinyağını mikrodalga fırınları aracılığı ile hafif ılık olana kadar ısıtınız. Sonrasında ılıklaşmış olan zeytinyağını nemli saçlarımıza dökerek tüm bölgeye yedirmelisiniz. Bu işlemi saçlarınıza uygulama sonrasında havlu aracılığı ile saçlarınıza sararak 20-30 dakika kadar bekletiniz. Bu işlemin bitmesiyle birlikte yıkayıp güzelce durulayın.

  • Özellikle bu bölüm hamile kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan bir durumdur. Folik asit herhalde az çok tanıdık geliyor diye düşünüyorum. Hamile kalmanızı sağlayacak olan bu destekleyici içeriğin saç yapılarına karşı oldukça etkili olduğunu biliyor musunuz? Bu işlem saç yapısının kuvvetlenmesini sağladığı gibi uzamasını da sağlamaktadır.
  • Sabahları muhakkak kahvaltı yapmalısınız. Çünkü gün içerisinde karşılaşacağımız olaylar ile vücudumuzun belli bir enerjiye ihtiyacı olacaktır. Unutmayın bizler sizlere sadece saçlarınızın Hızlı saç uzatma yollarını değil, sağlıklı bir şekilde nasıl saç uzatma işlemleri gerçekleştirilir bunlar hakkında bilgiler vermekteyiz. Günlük ayakta kalmış olduğumuz dönem içerisinde ortalama dört saatlik arayla belli bir öğün tüketimi yapmanız gerekmektedir. Ara öğünlerden sonra kullanabileceğiniz Fındık, badem, Sebzeler, somon gibi ürünler saçlarınızın uzaması yönünde oldukça işe yaramaktadır.
  • Stres hem sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebildiği gibi, saçlarımızı da olumsuz yönde etkileyen çok önemli faktörlerden bir tanesidir. Stres, sindirim sistemini yavaşlattığı gibi, hormonlarımızı yorar ve kan akışının saç foliküllerine gitmesini engeller. Sizlere bahsetmiş olduğumuz bu önerileri uygulamanız halinde, saçlarınızın daha önce hiç bu kadar hızlı uzamadığını fark edecek ve ne kadar etkili olduğunu görebileceksiniz. Unutmayın, bizler sizlere saç uzatmak hakkında bilgiler verirken, çabuk saç uzatma yöntemleriyle birlikte sağlıklı bir şekilde saç uzatmanın yöntemleri hakkında en güvenli bilgileri vermeye çalışmaktayız.

Saçların uzama durumları sizlere yavaş gelebilmektedir. Belirli bir seviyeye gelmesiyle birlikte takılıp kaldığını hissediyorsanız, saçlarınıza bir bakım muameleler yapınız. Nedir bir takım muameleler işte biraz da bu konu hakkında sizlere bilgiler verelim. Saçlarımızı bir bebek gibi düşünün. Ne kadar iyi besler ve ne kadar ilgili olursanız o derece gelişiminde oldukça etki sağlamış olursunuz.

Saçlarınızı Şımartın

Saçlarınızı yıkama sırasında, saçlarınıza iyi geldiği gibi, saç derinizi de besleyecek ve canlılık katacak olan bir takım nemlendiriciler kullanmaya özen gösteriniz. Bunlar shea, avokado yağı gibi maddeler içeren şampuan veya saç kremleri kullanmaya özen gösterin. Çünkü bu işlemleri düzenli olarak yapmanız, saçlarınızı güçlü kıldığı gibi, saç uçlarının kırılmasını da en aza indirgeyecektir.

Saç Bakımı için Ovalayın

Nasıl ki yüzümüzü yıkarken sadece musluk altına tutmuyorsak, aynı bakımı saçlarımıza da yapmamız gerekmektedir. Unutmayın, saç derinizin de bir takım dokunmaya karşı ihtiyacı vardır. Saç deriniz üzerinde biriken kirler, ölü hücre katmanları, saçlarınızın uzamasını engelleyici faktörlerdir. Saç derinize yapacağınız masajlar aracılığı ile bu kirlerden olabildiğinde uzaklaşmış olursunuz.

Kendi Tarzınızı Yaratın

Saçlarınızı kurutmak adına kullanılan ısı kaynakları veya saç fırçaları saçlarınızın üzerinde bulunan koruyucu kalkanı yıprattığı gibi zayıflatan önemli etkenlerden birisidir. Bu sebeple havlu aracılığı ile hafif kurutulan saçlarınızı geniş uçlu bir tarak ile açmak, oldukça etkili yöntemlerden birisidir. Bu sebeple hem saçlarınızın doğal kurumasıyla birlikte canlılığını yitirmemiş olacak, hem de koruyucu kalkana zarar vermeden sağlığını bozmamış olacaksınız. Bu geniş uçlu saç tarakları aracılığı ile saçlarınıza ayrıca kolay dalgalar yaratabilirsiniz.

Acil Durumlarda;

Saç renklerine göre yapılmış olan ek saçlar doğal görünümlü uzun tutamlara kavuşmanızı sağlar. Bu saçlara sahip olabilmek için kuaförlere danışabilirsiniz. Bu saçları ekletmeden önce, istediğiniz forma sokmalı ve saçınızın büyük kısmını tepe bölgenize toplamanızı öneriyoruz. Eklentileri takacağınız bölüm üzerinde yer alan tutamları krepe aracılığı ile kaymasını önleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAM
  • YORUM