• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Hızlı Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler

Hızlı Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler

Saçlarımız, ay üzerinde 0.5 cm / 2.5 cm arasında uzamaktadır. Arada ki gözüken fark genetik özelliklere bağlı olabileceği gibi saç bakımının doğru olarak yapılması, saçlarımızın doğru bir şekilde beslenmesi de bu durumu tetikleyici etkenlerden birisidir. Yetersiz olarak beslenme sonucu ortaya çıkan vitamin eksiklikleri, sürekli olarak saç boyama işlemleri, saçlarımızı kurutma makinesiyle düzenli olarak kurutma işlemleri saçlarımızı yıpratan durumlar olması ve belirtmiş olduğumuz zaman aralığında belirtmiş olduğumuz miktarın olumsuz etkilenmesini sağlayan faktörlerdir.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Tavsiyeler

Hızlı bir şekilde saç uzatmak, saçlarımıza yapılacak olan bakımın doğru olarak yapılması, saçlarımızın ihtiyaç duymuş olduğu vitamin ve mineralleri almak ve uzama sırasında da kırılmasını engellemek saçlarımızın uzama durumlarını yakından ilgilendirmektedir. Bu durumları doğru olarak yapmamız, bakımsız saçlara nazaran daha çabuk uzamasını sağlayacaktır.

Saçların Hızlı Uzaması için Saç Derisinin Önemi

Saç bakım işlemi oldukça zor bir durumdur. Saç bakımı saç köklerinden başlamakta ve saç tellerinin dokusu ne kadar iyi ve parlak olursa olsun, saç köklerimize karşı gereken ilginin gösterilmemesi durumunda zayıflık ve donuk görünmeye başlamış olacaktır. Saç köklerimizi güçlendirmek için yapmamız gereken 3 önemli husus vardır.

 1. Saç derimizi temiz tutmalı, bakteri ve yağ oluşumunu engellememiz gerekmektedir.
 2. Düzenli olarak masaj yapmalı, kaç dolaşımını arttırmamız gerekmektedir.
 3. Doğal yağlar aracılığını ile kurumasını önlemektir.

Bahsetmiş olduğumuz 3 temel kuralı uygulamamız sonucunda saç köklerimizi güçlendirecek, cilt hastalıklarına ve kepeklere karşı koruma sağlayacak saçlarımızın periyodik bakımlarını yaparak canlılık ve güçlülük getirmiş olacağız.

Doğal Yağlarla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sitemiz, siz değerli kullanıcıları için doğal yağlar aracılığı ile saç bakımı nasıl yapılacağını hakkında detaylı bilgiler içermektedir. Doğal yağlar kendi arasında uçucu ve taşıyıcı olarak iki bölüme ayrılmaktadır.

Uçucu Yağlar:

 • Lavanta Yağı
 • Limon Yağı
 • Biberiye Yağı

Taşıyıcı Yağlar: 

 • Zeytinyağı
 • Badem Yağı
 • Hint Yağı

Uçucu yağlarda belirtmiş olduklarımızı direk olarak saç derisine uygulama işlemi tahrişe neden olabilir. Bu tip yağları taşıyıcı yağlar olarak belirtmiş olduklarımız ile inceltme işlemi sonucu kullanılması gereklidir.

Örnek: Saç derimize masaj yapmak istediğimiz zaman lavanta yağını kullanabiliriz. 1 Çay kaşığı lavanta yağını 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırma sonucunda saç derimizi yumuşatacak ve saç tellerimizi nemlendirme işlemini gerçekleştirecektir. Bu sayede hem cildi korumuş olacak ve saç uçlarımızın kırılmasını azaltmış olacaksınız.

Saçların Çabuk Uzamasına Yardımcı Ürünler Nelerdir?

Kimi insanlar çabuk saç uzatmak için eczaneler ve sağlık marketlerinde satılmakta olan saç kozmetik araçlarını tercih ederler. Bu ürünler dışında kullanılabilecek B kompleks vitaminleri, A ve C vitaminlerini içermekte olan multivitamin takviyeleri aracılığı ile saçlarımızın sağlıklı olarak uzamasına yardımcı olmaktadır. Bunların dışında saç uzaması sırasında olumlu etki yaratan vitamin ve doğal ürünler olarak bildiğimiz beta-karoten, keten tohum yağı, ısırgan otu, silis gibi pek çok şeyi yazabiliriz.

NOT: Sağlık problemi yaşıyor ve düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız, doğrudan saç derisini etkileyen ve tetikleyen bir rahatsızlığınız söz konusuysa bu ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışmalı ve oluşabilecek yan etkileri hakkında detaylı bilgi almanız sizler için iyi olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
saç uzatma

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAM
 • YORUM