• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kadınlarda saç dökülmesi

Kadınlarda saç dökülmesi

Kadınlarda Saç dökülmesi

Kadınlar saç konusunda erkekler kadar muzdarip.Kadınlarda görülen saç dökülmesinin sebebleri arasında en sık rastlanılanı stres’e bağlı saç dökülmesi olarak görülmekte;ayrıca yetersiz beslenme,yüksek sıcaklıkta fön,saç boyası da önemli sebepler arasında .Bir diğer önemli sebep ise kadınlarda yüksek oranda görülen anemi yani kansızlık.Saç kökleri yeteri kadar demir le beslenemediğinde cansız kalarak dökülür.

Biotin (H Vitamini) saçı besler Çinko güçlendirir

Yapılan araştırmalarda saçın yapısında keratin,çinko,bakır,silisyum gibi minerallerin olduğu kanıtlandı.Saç dökülmesinde de bu mineral eksiklerinin sebep olduğuda düşünülmektedir.Özellikle Biotin (H vitamini) in sağlıklı saç gelişiminde önemli bir etken olduğu kanıtlandı.Vücudun günlük biotin gereksiniminin 1mg olduğu düşünülmektedir.Biotin aynı zamanda parlak bir cilde sağlıklı tırnaklara kavuşmamızı da sağlıyor. Çinko ise vücut için gerekli minerallerden en önemlilerinden.Günlük çinko gereksinimiz 220 mg dır.

Hamilelikte saç dökülmesi?

Hamilelik veya sonrasındaki 6 aylık süreçte görülen saç dökülmesi normaldir.Bu kadın vücudunkai hormonal değişikliğe bağlı olarak görülür.Dökülen saçların yerine yenisi çıkar.Fakat saç dökülmesi uzun süre devam ederse (6 aydan fazla süre) doktor tedavisi gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAM
  • YORUM