• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kısa Sürede Dalgalı Saç Nasıl Yapılır

Kısa Sürede Dalgalı Saç Nasıl Yapılır

Saçlarımız birçoğumuzun olmazsa olmazı. Özellikle bayanlar saçlarına oldukça önem gösterirler. Onların saçları her şeyleridir. Renkten renge şekilden şekle getirdikleri saçları için tonla para ve zaman ayırabilirler. Fakat günümüz koşulları hep bir koşuşturma içerisinde geçmektedir. Kâh okula giden öğrenci, kâh işe giden bir çalışan olalım hepimizin ortak derdi var, zaman. İnsanlar kendilerine vakit ayırabilmek için birçok şeyi kısa sürede yapmak istemektedirler. Bu sebepten son zamanlar da oldukça popüler hale gelmiş kısa sürede dalgalı saç yapımı konusuna hep birlikte el atacağız.

Kısa Sürede Dalgalı Saç Nasıl Yapılır

Çok kısa süre de saçlarınızı maşa yardımıyla dalgalı hale getirebilirsiniz. Fakat çok acil şekilde evden çıkmanız gerekmiyorsa. Aniden bir yere gitmeniz gerekmiyorsa veya aniden gelecek bir misafiriniz yoksa bu yöntemi kullanmamanızı öneririz. Maşa tarzı cihazlar son zamanlarda pratik olmasının da verdiği etkiyle kullanımını arttırdı. Bununla birlikte saçlarınızın sağlığı da bozuldu. Saçlarımızın bu denli sağlığını yitireceğini ve size bu denli uğraşa sokacağını bilseydiniz bu cihazları bu kadar çok saçınıza uygular mıydınız? Saçlarınızı doğal yöntemlerle yapmak için günde birkaç saatinizi ayırmadığınızdan saçlarınızın sağlığına kavuşması aylar sürebilir. Belki de çok sevdiğiniz upuzun saçlarınızı kısaltmak zorunda kalabilirsiniz. Sağlık saç kolaylıkla uzamaz bunu da unutmayın. Ara sıra düz saçlarınıza hareket kazandırmak için saçlarınıza dalga verebilirsiniz. Bunun için dediğim gibi maşa da kullanabilirsiniz. Ben size iki şekilde de pratik dalgalı saçlar yapmayı anlatacağım.

Dalgalı saç yapmak için birkaç seçenek vardır bunlardan ilki saç maşası kullanmak. Bu seçeneği kullanmanızı tavsiye etmem çünkü bu seçenek saçlarınızı yakacak ve sağlığını tamamen bozacaktır.

Banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı bir güzel geniş ağızlı tarak yardımıyla taradınız, gerekli saç kremlerinizi ve nemlendiricinizi de sürdünüz. Daha sonra saçlarınızda istediğiniz dalga büyüklüklerinde örgüler yapacaksınız. İri bir dalga istiyorsanız 4 örgü saçlarınıza istediğiniz dalgayı verecektir. Örgülerinizi kurutma makinesi ile kurutun ve doğal olarak bırakın. Unutmayın saçlarınız nemli haldeyken yapacağınız örgüler daha uzun süre dayanır. Saçlarınız çok daha uzun ömürlü olmasını isterseniz de gece saçlarınızı örüp sabah açabilirsiniz. Bu uygulamayı kuru saçlarınıza da yapabilirsiniz.

Başka bir yöntem için saçlarınızı nemlendirin daha sonra saçlarınızı yıkayın ve fazla suyunu havlu yardımıyla alın. Eğer saçlarınız kuru iken bu işlemi gerçekleştirecekseniz, su ya da saç yatıştırıcısı ile nemlendirip tarayın. Büyük beden bir tişörtü yatağın veya sandalyenin üzerine serin, saçlarınızı birazcık başınızı sallayarak tişörtün üzerine koyun, bu şekil kafa üstü olmalısınız. Daha sonra tişörtün bir kısmını başınızın üzerine koyun, alın tarafına geleni ise bükerek kolları arkada sıkıca tutturun. Hepsi bu kadar. Bu yöntem sayesinde 1 dakika gibi bir süre de dalgalı saçlarınız olacak. Bu şekilde uyuyup sabah işe yada okula dalgalı saçlarınız ile gidebilirsiniz. Saçlarınızı bu şekilde yaptıktan sonra kurutma makinesi ile tişörtün üzerinden saçlarınızı kurutmayı unutmayın. Saçların kuruması çok önemli. Dalgalı olacak saçlarınız çok yağlı değil ise klasik briyantin sürmenizde yarar var. Hem parlaklık sağlar hemde elektriklenerek kabarmasını engeller hem de saçlarınızın dalgasını korur.

Evde maşa ile dalgalar elde etmek hızlı saç yapımını elbette sağlayacaktır fakat oldukça risklidir. Gece hazırlık gerektirmediği için de birçok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir. Dikkat etmelisiniz. Saçlarınızı kolay yoldan yapayım derken sağlığını bozmanız an meselesi olabilir.  Eğer saçınıza önem veriyorsanız maşa yardımı olmadan bir gece önceden yaptığınız hazırlık ile istediğiniz dalgalara ulaşabilmeniz mümkün.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
dalgalı saç

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAM
  • YORUM