• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Maşasız Bukle Nasıl Yapılır ?

Maşasız Bukle Nasıl Yapılır ?

Saçınızın sağlığı için fön, maşa ve düzleştirici kullanmamanız hakkında daha önce bilgilendirme yapmıştık. Düzleştirici ve maşa gibi cihazlar saçınızı yakar, kırar ve içerisinde ki nemi de alır. Bu durumda saçlarınız sağlıksız, mat ve kabarık görülür. Saçlarınızın sağlığını bozmadan saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Eski zamanlarda bu tip cihazlar yoktu ve kadınlar o zamanda kadındı. Peki, saçlarını nasıl yapıyorlardı? Çok değil annelerinizin zamanında kullanılan bir yöntemi hepiniz bilirsiniz, bigudi ile saçlar sarılır bu şekilde yatılır ve ertesi gün çok hareketli kıvırcık bir saç elde edebilirdiniz. Fakat bu aparatlarda yatmak gerçekten zor oluyor.

Maşasız Bukle Nasıl Yapılır

Düz saçlılar saçlarının kıvırcık olmasını isterken, kıvırcık saçlılar ise düz olmasını isterler e bu normal tabi hepimiz yaz aylarında kışı, kış aylarında da yazı özlemiyor muyuz? Saçlarınızı sağlıklı olarak şekillere sokmak için tonlarca para vermenize gerek yok. Aynı zaman da doğal yöntemler kullanmayarak yaptığınız saçlarınız yanınca veya sağlığını yitirince de bir ton masraf harcamanıza gerek yok. Doğal yöntemler ile saçlarınızı bozmadan kolaylıkla zenci bukleleri elde edebilirsiniz.

Siz de saçlarınızın dolgun ve güzel hacmini bozmadan bukle ve dalgalı saçlar elde etmek istiyor musunuz? Düzleştirici ve maşalardan kurtularak sağlıklı saçlarınıza harika şekiller verebilirsiniz. Bizim işinize çok yarayacak birkaç fikrimiz var.

-Öncelikle saçlarınızı saçlarınıza uygun olarak kullandığınız şampuanınız ile yıkayın varsa saç kreminizi sürün ve havluyla kısa bir kurulama yaparak nemli hale getirin.

-Hafif nemli olan saçlarınıza bukle veya kıvırcık yapıcı kremler sürün.

-Bukle yapan kremleri veya köpükleri kozmetik mağazalarından marketlerden bulabilirsiniz.

-Nemli veya sıcak iklimli şehirlerimizden birinde yaşıyor iseniz saçlarınızın kabarması olası. Bu yüzden saçlarınızın kabarmasını önleyecek bir ürün kullanın.

-Köpük ve kremleme işlemlerinin ardından 2 dakika bekleyin ve daha sonra bukle yapımına başlayın.

-Ellerinizle saçlarınızı bir parmak kalınlığında olacak şekilde alın ve etrafında sıkıca döndürün.

-Elleriniz yardımıyla döndürdüğünüz her saça toka takın ve sabitleyin.

-Aldığınız tutamların kalın ve fazla olmamasına dikkat edin. Bukleler ince tutamlar ile yapılırsa çok daha hoş görünür.

-Bu işlemleri bütün saçınıza uygulayın.

-Tüm işlemler bittikten sonra saçlarınıza hacim verecek bir ürün uygulayın. En kısa 30 dakika kadar bekleyin. İsterseniz bu işlemi gece yatmadan önce de yapabilirsiniz. O zaman daha sağlıklı ve dayanıklı bukleler elde edebilirsiniz.

-Tüm bu işlemlerden sonra beklediniz. Şimdi saçlarınızı açma vakti. Saçlarınızı tek tek açarken ne kadar düzgün ve güzel bukleler oluştuğunu yakından göreceksiniz.

Sağlıklı saçlarınızın bozulmamasını ama maşa yapılmış gibi de görünmesini istiyorsanız bu yöntemi tercih ederek çok düzgün bukleli ve hacimli saçlara kavuşabilirsiniz.

*Ayrıca elimizde başka babaanne yöntemleri de var.

Misal bukle bukle saçlar istiyoruz bunun için pipetle saçınızı sıkıştırma yöntemini kullanabilirsiniz. Kıvırcık saçları yapmanın en kolay yöntemidir. Sağlıklı bir şekilde saçınıza maşa yapılmış bir görünüm vermek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Piyasa da çok fazla irili ufaklı pipetler satılmaktadır. Fiyatı da gayet uygun olan pipetleri 1-2 tl ye her yer de bulabilirsiniz. Fakat sağlıksız ve ince telli saçlarınız var ise bu yöntemi kullanmak için sağlam ve kaliteli pipetler kullanmakta fayda var. Bir zenci gibi bukleli kıvırcık saç elde etme niyetindeyseniz eğer saç şekillendiricinizi sürmeyi unutmayın. Bu tip şekillendiriciler saçlarınızı hem parlak tutar hem de şekillenmesine yardımcı olur. Tabi unutmadan bol bol tel toka bulundurmakta fayda var. Pipetle sıkıştırdığınız saçlarınızı tel tokayla sabitleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
bukle maşasız bukle

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAM
  • YORUM