• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Saç bakımı hakkında bilmeniz gerekenler

Saç bakımı hakkında bilmeniz gerekenler

Tepeden tırnağa hoş görünmenin yolu önce saçtan geçer.

Özellikle kadınların saçlarıyla ilgili başları dertte olabilir.Saçım neden mat, saçlarım uzamıyor ya da saçım niye dökülüyor ?

Bu soruların cevabı yaşantınızda ve saçlarınıza karşı davranışlarınızda gizli. Saçlarınızın sağlıkla parlamasını istiyorsanız boya ya da röfle gibi hırpalayıcı işlemleri uygulamayın deriz. Ama eğer illa ki uygulamak istiyorsanız en kaliteli ve doğal olanı tercih edin.Zararı aza indirgemiş olursunuz böylece.Ayrıca boyalı saçlarınız için uygun şampuan ve bakım ürünlerini kullanırsanız saçlarınız daha hızlı toparlanabilir.

Yetersiz beslenme, gerekli vitaminleri almama, aşırı stres, sigara ve kimyasal işlemler saçlarınızı cansızlaştırır. Canlı saçlara sahip olmak istiyorsanız bunlardan uzak durun.

Saç dökülmesi de yine sıkça karşılaştığımız bir sorundur. Saçlarım dökülüyor demeniz normal. Saç dökülmesinin anormal derecede arttığı zaman çalmaya başlar tehlike çanları. Ne zaman çalar bu çanlar ? Saçlarınızın normalden fazla döküldüğü ve dökülen saçların yerine gelmediği zaman.Saç dökülmenizi muhtemelen artıran nedenler :
Ateşli bulaşıcı hastalıklar,
Hamilelik,
Bazı ilaçlar ve ışın tedavileri,
Tiroit bezi rahatsızlıkları,
Cilt enfeksiyonları,
Stres,
Yorgunluk,
Uykusuzluk,
Vitamin eksikliği,
Yanlış uygulanan zayıflama rejimleri,
Yaşlanma,
Hormonal bozukluklar ve genetik özelliklerdir.
Eğer sizde de anormal bir durum varsa öncelikle doktorunuza danışınız ve vakit kaybetmeden korunma ve tedavi yollarını kullanınız.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAM
  • YORUM