• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Evde doğal saç bakımı yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.Bu bakımı haftada 1-2 kez yapmanız hem saçlarınızı güçlendirir hemde saçlarınızın dökülmesini önler.
1.Saçlarınız saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın.Saç tipinize uygun şampuan yağlı,kuru yada normal seçeneklerinden biri olacaktır.
2.Banyodan sonra saçınızı hafifçe kuruladıktan sonra.Eğer saçlarınız yağsız ,kuru ve yıpranmış saç tipi ise aşağıdaki karışımı yapıp saçınıza uygulayın.Saçınızda 20-25 dakika beklettikten sonra tekrar yıkayın.Saçlarınız hem parlak hemde daha sağlılı olacaktır.
1 ölçek Badem Yağı
1 ölçek Susam Yağı
1 ölçek Yumurta Sarısı
3.Saçlarınız çok fazla dökülüyorsa ve güneşten dolayı saç rengi açılıyorsa anti oksidan içeren saç ürünleri kullanın.Anti oksidanlar saçın yıpranmasını engelleyerek saçın doğal yapısına kavuşmasına yardımcı olurlar.Bilinen en güçlü antioksidan maddelerden biri SuperOkside Dismutaz dır
4.Saçlarınız normal ve dökülme yoksa saçlarınızı banyodan sonra hemen kutulamayın biraz bekleyin kendi kendine kurusun 30-45 dk sonra kurutabilirsiniz.Çünkü nemli saç daha kırılgan ve dayanıksız olacaktır.
5.Saçlarınıza jöle briyantin vb kozmetik ürün uygulayacaksanız mutlaka uçlarına uygulayın ve akşam yatmadan önce mutlaka yıkayın.
6.Saçlarınızı boyarken kaliteli marka boya kullanmaya özen gösterin.Boyalı saç daha sağlam kırlımaz gibi gözüksede bu sadece boyanın kattığı mukavemettir saçı sık boyatmak saçın cansız kalmasına sebep olabilir.
7.Saçlarınızı sık tarakla taramak kopmalarına neden olabilir bunu önlemek için daha seyrek ve tahta tarak kullanın.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAM
  • YORUM