• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Çözüme Ne Zaman Başlanmalı

Saçınızı kaybetmekte olduğunuzu düşünüyorsanız yanda gösterilen sınıflandırma skalasında kendinizi değerlendirebilirsiniz.

saç dökülmesi skalası
Norwood saç dökülmesi skalası

Saçınızdaki dökülme henüz 6. dereceye gelmediyse hala bir şeyler yapmak için şansınız var demektir. Eğer saçınızdaki dökülme 6. derece ya da geçmişse cerrahi yöntemler sizin için çözüm olabilir. Saç tipinizin belirlenmesi ve buna en uygun tedavinin seçilmesinde bir cilt doktoru size yardımcı olacaktır.

Harekete geçmek için kendinize sorabileceğiniz bir kaç soru;

Saçı dökülmesi olan yakınlarınız var mı? (anne/baba, büyükbaba, amca,dayı, erkek kardeş vb.)
Bu yakınlarınız, yaşlarının erken dönemlerinde mi bu sorunla karşılaştılar?
Saçınızın geleceği konusunda endişeli misiniz?

Eğer bu sorunlardan herhangi birine yanıtınız “evet” ise daha fazla bilgi için cilt doktorunuza danışınız.

Saç Dökülmesi Nedenleri

Ne zaman birşeyler yapılmalı?

Hergün ve uzun zamandan beri 100-200 civarında saçınız dökülüyorsa erkek tipi saç dökülmesinin belirtileri ortaya çıkmıştır. Bu kadar saçınızın döküldüğünü düşünüyorsanız paniğe kapılmadan hemen bir cilt doktoruna danışın.

Saç dökülmesi genellikle sinsice ilerler. Bu yüzden, saçların birden yok olduğunu ve yerine yenisinin çıkmadığını gördüğünüz o kritik anı yakalamanız çok zordur.

Saçlı derinizdeki açık alanlar artık saklanamaz hale geldiğinde veya saç dökülmesi ile ilgili endişeniz olduğunda bir doktora, en iyisi bir cilt doktoruna danışın. Çünkü saç dökülmesi onların uzmanlık alanına girmektedir.
Sizde kaybetmekten hoşlanmayanlardansınız o zaman başınızdaki sorunu gidermek için birşeyler yapma vakti gelmiş demektir.

Saç Dökülmesi İle İlgili Neler Yapılıyor?

İnsanlar güzel saçlara sahip olmayı gençlik, canlılık ve çekici olmak ile bağdaştırmaktadırlar. Böyle bir görüntüye zayıf saçlı, hatta ve hatta saçların dökülmüş olması hiç de uymamaktadır. Bu yüzden insanlar yüzyıllardan beri saç dökülmesine karşı bir çok denemede bulunmuşlardır. Günümüzde ise erkek tipi saç dökülmesinin nedenleri büyük oranda anlaşılmış ve buna karşı çeşitli yöntemler geliştirilmiştir.
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM